Szkolenia z internacjonalizacji i lokalizacji

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń z internacjonalizacji i lokalizacji oraz UX w tłumaczeniach i lokalizacji. Szkolenia są prowadzone stacjonarnie w różnych miastach Polski i online.

Szkolenia z internacjonalizacji

INTERNACJONALIZACJA Szkolenie stacjonarne Szkolenie online

Internacjonalizacja to przygotowanie aplikacji w taki sposób, żeby jej interfejs dało się przetłumaczyć na różne języki, a samą aplikację dostosować do działania w różnych krajach.

Podczas szkolenia z internacjonalizacji omawiamy kluczowe aspekty tworzenia oprogramowania z myślą o rynkach globalnych. Szkolenie może być przeprowadzone stacjonarnie lub online.

Szkolenia z lokalizacji

LOKALIZACJA OPROGRAMOWANIA Szkolenie stacjonarne Szkolenie online

Lokalizacja to tłumaczenie interfejsu na różne języki i dostosowanie aplikacji do obsługi przeróżnych ustawień narodowych – np. formatu daty, adresu pocztowego itd.

Praktyczne szkolenie z lokalizacji oprogramowania i dokumentacji przygotowuje do pracy z tekstami, które pochodzą z aplikacji, systemów pomocy czy stron internetowych. Wyjaśnia również, jak prawidłowe przygotowanie materiału przez programistów, a następnie biuro tłumaczeń, wpływa na trudność (i jakość) tłumaczenia.
Szkolenie może być przeprowadzone stacjonarnie lub online.

TESTOWANIE LOKALIZACJI Szkolenie stacjonarne

Testowanie lokalizacji to proces polegający na sprawdzeniu, czy zlokalizowany produkt spełnia swoją funkcję.

Uczestnicy szkolenia z testowania lokalizacji poznają najważniejsze zasady, techniki i narzędzia wykorzystywane podczas testowania lokalizacji.

Najbliższe szkolenie z testowania lokalizacji jest wstępnie planowane w Warszawie we wrześniu 2020 r., tuż przed Konferencją Tłumaczy oraz Translation & Localization Conference. Zostaw swój adres e-mail — damy Ci znać, kiedy termin zostanie ustalony.

UX W LOKALIZACJI Szkolenie stacjonarne

User experience (UX) to dziedzina zajmująca się badaniem i tworzeniem doświadczeń użytkowników.

To, czy produkt ma być lokalizowany, trzeba uwzględnić już w procesie jego projektowania, a sama lokalizacja jest istotnym aspektem użyteczności i UX.
Szkolenie z UX w lokalizacji i tłumaczeniach podpowiada, co trzeba uwzględnić w procesie projektowania aplikacji, usługi czy dowolnego innego produktu, aby późniejszy proces ich lokalizacji zakończył się sukcesem. Szkolenie odbywa się stacjonarnie.

Najbliższe szkolenie z UX w lokalizacji jest wstępnie planowane w Warszawie we wrześniu 2020 r., tuż przed Konferencją Tłumaczy oraz Translation & Localization Conference. Zostaw swój adres e-mail — damy Ci znać, kiedy termin zostanie ustalony.

Szkolenia na zamówienie

Każde ze szkoleń można zamówić jako szkolenie indywidualne, dopasowane do potrzeb konkretnej firmy.

Możemy również stworzyć szkolenie na zamówienie, łączące elementy kilku proponowanych szkoleń.

Zapraszamy też do zapoznania się z artykułami w naszej bazie wiedzy.