Agenor Hofmann-DelborAgenor Hoffman-Delbor

Agenor jest kierownikiem działu lokalizacji w firmie 3di.
Poprzednie 20 lat spędził pracując na kilku różnych stanowiskach w branży lokalizacyjnej. Uczestniczył w szkoleniu wielu tłumaczy pracujących obecnie w Polsce, kierował wieloma wydarzeniami związanymi z tłumaczeniami i lokalizacją (takimi jak konferencja Translation and Localization), pracował w firmie dostarczającej tłumaczenia specjalistyczne, prowadził firmę wdrażającą narzędzia CAT, a także był współautorem książki na temat lokalizacji oprogramowania.

Agenor jest doktorem informatyki Politechniki Szczecińskiej oraz posiada kwalifikacje Prince2 w zakresie zarządzania projektami.

Poza lokalizacją Agenor zajmuje się pisaniem, projektowaniem i komponowaniem. Obecnie większość wolnego czasu poświęca swemu zespołowi Parasoul.

 

Ewa DackoEwa Dacko

Od ponad 15 lat tłumaczka techniczna specjalizująca się w IT i nowych technologiach, inżynier od zarządzania, specjalistka od marketingu, grafik i projektant. Odpowiada za lokalizację w Ten Square Games. Pasjonatka UX i zastosowania tej koncepcji w każdym aspekcie życia.

Szkoli tłumaczy w dziedzinie UX, a projektantów w dziedzinie lokalizacji. Nie twierdzi może, że UX jest odpowiedzią na wszystkie problemy, ale gorąco wierzy, że pomaga rozwiązać wiele z nich. Prywatnie instruktorka żeglarstwa, sternik morski i mama nastolatki. Ma dwa koty.

Marta BartnickaMarta Bartnicka

Przez ponad 20 w IBM Translation Center zajmowała się kolejno tłumaczeniem, weryfikacją, terminologią, testowaniem lokalizacji, prowadzeniem projektów lokalizacyjnych, a także wdrażaniem tłumaczeń maszynowych oraz modelu Continuous Delivery. Od 2019 pracuje w Dolby Laboratories, gdzie wykorzystuje swoje doświadczenie w dziedzinie lokalizacji i zgłębia tajniki tworzenia dokumentacji technicznej. Kilka razy w roku prowadzi szkolenia z lokalizacji oprogramowania/dokumentacji i z zastosowania tłumaczeń maszynowych w praktyce.

Współautorka publikacji „Programiści i tłumacze. Wprowadzenie do lokalizacji oprogramowania”. Z wykształcenia mgr inż. informatyki (Systemy Informacji Naukowo-Technicznej, Politechnika Wrocławska). Hobby w kolejności alfabetycznej: biegówki, córki, ogrodnictwo, Tatry.